HONOROWY PATRONAT:
KOORDYNATOR:

   WYDARZENIA

„Co trzy i pół minuty ktoś umiera w UE na skutek przyczyn związanych z pracą. Oznacza to prawie 167 000 przypadków zgonów rocznie spowodowanych wypadkami przy pracy (7 500) lub chorobami zawodowymi (159 500). Co cztery i pół sekundy jakiś pracownik w UE ulega wypadkowi powodującemu, że musi on pozostawać w domu przez co najmniej trzy dni robocze. Liczba wypadków przy pracy, których skutkiem są trzydniowe lub dłuższe nieobecności w pracy, jest ogromna — wynosi ponad 7 mln rocznie.”

Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy

Konferencja „Bezpieczeństwo pracy w budownictwie. Rola i odpowiedzialność nadzoru”
Kolejna edycja największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów budowlanych odbyła się w Poznaniu w dniach 24 – 27.01.2012 r. Targi zgromadziły ponad 1400 wystawców z 33 państw. Jak zwykle imprezie towarzyszyły liczne pokazy, konferencje, seminaria.

aa
Posiedzenie Wielkopolskiej Komisji Ograniczania Wypadków przy Pracy
Dyskusja na temat planowanych w 2012 roku działań w ramach Wielkopolskiej Strategii Ograniczania Wypadków przy Pracy była najistotniejszym punktem obrad Wielkopolskiej Komisji Ograniczania Wypadków przy Pracy. Posiedzenie odbyło się 20 stycznia 2012 r. w siedzibie Zarządu Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność” w Poznaniu.

aa
Wielkopolska Strategia Ograniczania Wypadków przy Pracy 2010-2012

aa
Konferencja w Koninie
W ramach Wielkopolskiej Strategii Ograniczania Wypadków przy Pracy 2010-2012 w dniu 24 listopada br. w Koninie odbyła się konferencja „Komfort cieplny w środowisku pracy a wydatek energetyczny” zorganizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP Oddział w Koninie we współpracy z konińskim Oddziałem Państwowej Inspekcji Pracy.

aa
Forum Gospodarcze we Wronkach
Zarząd Stowarzyszenia Wronieckich Przedsiębiorców wraz Okręgowym Inspektoratem Pracy w Poznaniu zorganizował 18.10.2011 r. dla zrzeszonych w Stowarzyszeniu przedsiębiorców, Forum Gospodarcze. Przedsięwzięcie patronatem objęli Mirosław Wieczór burmistrz Wronek, wicestarosta szamotulski Józef Kwaśniewicz oraz Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego Kazimierz Michalak. Konferencję prowadził Przemysław Turowski, prezes Stowarzyszenia Wronieckich Przedsiębiorców.

aa
Forum Gospodarcze w Witaszycach
W dniu 23 września 2011 r. w zabytkowym Spichlerzu w Witaszycach nieopodal Jarocina odbyło się Forum Gospodarcze, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Jarocinie. W spotkaniu, które prowadził Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak uczestniczyło ok. 50 przedsiębiorców z terenu powiatu jarocińskiego oraz samorządowcy, przedstawiciele banków i lokalnych mediów.

aa
Konferencja Ergonomiczna w Puszczykowie
W dniach 22-23 września br. w Puszczykowie k/Poznania odbyła się XIII Konferencja Ergonomiczna zorganizowana przez Poznański Oddział Polskiego Towarzystwa Ergonomicznego i Katedry Użytkowania Lasu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Tematem wiodącym konferencji była ergonomia i ochrona pracy w leśnictwie, obróbce drewna i produkcji rolnej.

aa
Relacja z XIII edycji Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2011 w Bednarach
Już po raz trzynasty w dniach 23 – 26.09.2011 r. w Bednarach pod Poznaniem odbyła się XIII edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2011. Podczas trwania imprezy miało miejsce Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu na Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

aa

GOSPODARNY, SOLIDNY, BEZPIECZNY W PRACY
© Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu
Ostatnia modyfikacja: 28.06.2018 webmaster@poznan.pip.gov.pl
Content Management Powered by CuteNews